Rinkimų rezultatų vertinimas

Visų pirma noriu padėkoti visiems už mane balsavusiems, raginusiems balsuoti kitus, kartu klijavusiems plakatus ir lanksčiusiems bei į pašto dėžutes mėčiusiems rinkiminius laikraščius ir skrajutes. Deja, šį kartą rinkimų nelaimėjome. Dauguma rinkėjų susigundė Mėslitos direktoriaus lygio pažadais apie 1509 Lt/mėn minimalų atlyginimą. Pažeidimų per šiuos rinkimus buvo tiek daug, kad netgi Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas pareiškė: „Darbo partijos rinkimų rezultatai – teisėsaugos rankose“.
Kai kurių apygardų komisijos dirbo tragiškai blogai – pvz.: nė vienas iš mano gausiai kalbintų rinkėjų Naujosios Vilnios 10-oje apygardoje nebuvo gavęs 21195 egzempliorių tiražu už mokesčių mokėtojų pinigus išleistos brošiūros, su mano kruošpčiai ir patraukliai sumaketuotu puslapiu itin parankioje antroje (pagal abecėlę) vietoje. Man beliko avantiūristiškai pasikliauti 3000 egzempliorių koalicijos „Už Lietuvą Lietuvoje“ reklaminio laikraštuko ir tokiu pačiu tiražu už mano asmenines lėšas atspausdintų skrajučių. 42704 rinkėjų turinčioje apygardoje. Natūralu, kad agitacinės medžiagos pritrūko ir tai stipriai įtakojo rezultatus: apylinkėse, kur laikraščių ir skrajučių užteko visoms pašto dėžutėms, surinkau virš 2% balsų, tuo tarpu ten, kur tokios galimybės nebuvo, tesurinkau vos 0,35%. Bendrai visoje apygardoje tai sudarė 1.04% galiojačių biuletenių balsų ir tokiu būdu aš aplenkiau netgi trijų milijonierių partijų kandidatus: V. Romanovo, K. Brazauskienės ir V. Valkiūno. Tikra idėjų ir avantiūrizmo pergalė prieš vulgarius pinigus!
Tiesa, savo rinkimų kampanijoje dar panaudojau kelis tuzinus koalicijos „Už Lietuvą Lietuvoje“ plakatų vien su logotipu ir sąrašo numeriu, bei šimtą vėlgi už savo asmeninius pinigus atsispausdintų, tačiau per visus internetus nuvilnijusių plakatų su geltona baidare – ta pačia, su kuria 2010 metais buvau protestavęs prieš visą padoriają Lietuvos visuomenę papiktinusį homoseksualistų paradą.

Pats maketuodamas šį provokuojantį plakatą slapta vyliausi, kad pavyks patrolinti  visokio plauko liberalus, tačiau rezultatas viršijo visus lūkesčius!

Vos patalpintas “Už Lietuvą Lietuvoje“ Facebook paskyroje jis iškart sumušė visus peržiūrų rekordus, o pačios paskyros populiarumą padidino net tris kartus! (žr. Facebook Insight grafiką dešinėje)

Trolinant man labai pasitarnavo mano plakatą į savo sieną patalpinęs mano pažįstamas nuo R.R.Tolkien'o gerbėjų klubo laikų Andrius Tapinas  ir netgi naujienų agentūros BNS direktorius, gerbiamas Artūras Račas pareklamavęs mane savo asmeniniame tinklaraštyje. Kai kurie pašiepti mane siekę dizaineriai iš šio plakato sukūrė tikrų perliukų, pvz.: plakato variaciją, kurioje aš esu sučiupęs nedorėlį pedomeškį!

Juokingiausia buvo, kai vienas iš patrolintųjų, kaip paaiškėjo meluoti savo skaitytojams nevengiantis Kleckas-Buržujus  netgi pagrąsino mane skųsti mano darbdaviams, pats dar nesuprasdamas, kad tuo būdu mane tik dar labiau išreklamavo. Beje, jis taip ir nesugebėjo atsakyti į klausimą, ką gi konkrečiai man prikaišiotų savo skunde: liberalų trolinimą, ar viešą žodžių iš tarptautinių žodžių žodyno vartojimą.

Ir ką gi – viso to pasekoje, itin nepalankioje tautinėms lietuvių partijoms Naujosios Vilnios rinkiminėje apygardoje, aš sugebėjau surinkti daugiau balsų tiek procentaliai, tiek absoliutine verte, už tokius gerbiamus ir žinomus Tautininkų sąjungos politikus, kaip Ričardas Čekutis ir Marius Kundrotas. Taip pat buvau išreitinguotas į viršų mūsų koalicijos rinkiminiame sąraše.
Liberalai – ačiū Jums labai už tokią nuostabią reklamą!

P.S. tik internetinių trolių eksperto kvalifikacinį laipsnį turintis superžiurkėnas Rokiškis  laiku suprato kas slypi už iš pažiūros naivoko mano plakato, ir tą aprašė savo tinklaraštyje  beigi žurnalo Naujoji Komunikacija straipsnyje.

Rinkitės atsakingai

Mano brangūs rinkėjai,

Nuo jūsų išrinktų kandidatų priklausys, ar priimami įstatymai atitiks Jūsų interesus. Deja, praktika rodo, kad ne visi Jūsų išrinkti kandidatai laikosi Seimo nario priesaikos, pagal kurią privalo sąžiningai tarnauti Jūsų gerovei. Todėl rinkitės atidžiai. Pagalvokite:

Ar galima pasitikėti kandidatais, kurie valdo milijono vertės turtą, tuo tarpu per mėnesį nesumoka nė šimto litų mokesčių? Kandidatais, kurie išvis nemoka mokesčių?

Ar galima pasitikėti kandidatais, kurie jau buvo Seimo nariais, ir nuvylė Jus savo darbo rezultatais?

Ar galima pasitikėti kandidatais, kurie yra teisti ir neturi jokio turto?

Ar verta rinkti į Seimą kandidatus, kurie dar nesibaigus kadencijai sulauks pensijinio amžiaus? Ar jiems užteks jėgų apginti Jūsų interesus?

Ar galima pasitikėti kandidatais, kurių neremia jokios visuomeninės organizacijos?

Ar verta rinkti į Seimą kandidatus, kurie nedrįso pasipriešinti visuomenės dorovei ir Jūsų vaikams gresiantiems iškrypėlių renginiams?

Prieš apsispręsdami už ką balsuoti, būtinai patikrinkite Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklapyje pateiktą informaciją.

Už mane galite balsuoti didžiausios Lietuvoje keturių partijų koalicijos „Už Lietuvą Lietuvoje“ sąraše Nr. 10. Nepamirškite pirmumo balsų laukelyje įrašyti mano numerį sąraše – 47.

Nuoširdžiai Jūsų, Tomas Bikelis

P.S. Savo Naujosios Vilnios apygardos Nr. rinkėjams visą informaciją kandidatų palyginimui surinkau į vieną patogią lentelę:

Naujosios Vilnios rinkimų apygardos Nr. 10 kandidatai

Amžius

nuteistas

Turtas, Lt

Mokesčiai 2011, Lt

Remiamas

Lietuvos Sveikuolių Sąjungos

Jau buvo (yra) Seimo nariu

Gynė visuomenės dorovę

Užsienio kalbos

X 7d. balsai diena.lt apklausoje

 

 

Tadeuš ANDŽEJEVSKI

Lietuvos lenkų rinkimų akcija

45

Ne

128697

4822

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

3

2

Tomas BIKELIS

Lietuvos centro partija

37

Ne

193938

16641

Taip

Ne

6

312

Aleksandras BOJAROVAS

Politinė partija „Sąjunga Taip“

48

Ne

468000

0

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

3

3

Rolandas BORAVSKIS

„Drąsos kelias“ politinė partija

41

Taip

0

667

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

2

415

Bronius CICĖNAS

Partija Tvarka ir teisingumas

64

Ne

218586

2620

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

3

27

Viačeslav JANKELEVIČ

Demokratinė darbo irvienybės partija

35

Ne

183000

594

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

3

2

Artūras MELIANAS

Liberalų ir centro sąjunga

48

Ne

323392

13794

Ne

Taip

Paklauskite kandidato

3

82

Algirdas PALECKIS

Socialistinis liaudies Frontas

41

Taip

615006

0

Ne

Taip

Paklauskite kandidato

4

14

Ilona POPLAVSKAJA

Respublikonų partija

32

Ne

21000

375

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

3

2

Robertas PRANCKŪNAS

Lietuvos žmonių partija

46

Ne

211000

6310

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

2

72

Tatjana RINKEVIČIENĖ

Lietuvos socialdemokratų partija

58

Ne

932000

181

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

1

250

Šarūnas SKUČAS

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

41

Ne

622000

3859

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

2

7

Juzef TOMAŠEVIČ-JAKOVIČ

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

35

Ne

2296

0

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

4

0

Sergej URSUL

Darbo partija

60

Ne

1054692

907

Ne

Ne

Paklauskite kandidato

5

6

Emanuelis ZINGERIS

Tėvynės sąjunga

55

Ne

445000

15688

Ne

Taip

Paklauskite kandidato

5

15

 www.vrk.lt, www.sveikuoliai.lt ir www.diena.lt duomenys

Biografija

Gimiau 1975 m. Vilniuje. Mokiausi 9-ojoje vidurinėje mokykloje. Dar būdamas paauglys dalyvavau Sąjūdžio mitinguose už Lietuvos laisvę.
Studijavau Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Studijuodamas buvau Vilniaus universiteto studentų atstovybės parlamento narys, atstovavau Fizikos fakulteto studentams. Dalį studijų kurso išklausiau Linčiopingo (Švedija) ir Berklio bei Vanderbilto (JAV) universitetuose.
Nuo vaikystės domiuosi kompiuteriais. Šiuos įgūdžius patobulinau universitetuose. Dar studijuodamas pradėjau kompiuterių sistemų administratoriaus karjerą. Dirbau Vilniaus universitete, Kultūros paveldo centre, „Bitėje GSM“, Švedijos bendrovėje „Ardendo AB“.
Trejus metus dirbdamas Švedijoje perpratau vakarietišką kultūrą – tiek teigiamas, tiek ir neigiamas puses. Pamačiau kiek daug gali pasiekti pilietiška visuomenė - piratų partijos kandidatą išrinkus į Europarlamentą baigėsi privačių interneto vartotojų persekiojimas dėl dalinimosi failais. Pasibaisėjau Švedijos mokyklose vaikus laisvai tvirkinančiais iškrypėliais ir supratau, kad savo namus kursiu tik Lietuvoje.
Grįždamas į Lietuvą nuėjau 800 km Šv. Jokūbo piligrimystės kelią Prancūzijoje ir Ispanijoje, pakeliui apmąsčiau, kokia kryptimi juda Vakarų civilizacija ir ką būtina keisti, siekiant išvengti mūsų civilizacijos saulėlydžio.
Grįžęs į Lietuvą tapau Romualdo Ozolo Lietuvos centro partijos nariu. Siekdamas atstovauti Lietuvos visuomenės interesams apsisprendžiau dalyvauti Seimo rinkimuose.

Vertybės

1. Dora politika - iki šiol griežtai laikėmės ir toliau laikysimės politikų profesinės etikos ir elgesio principų: moralės normų, skaidrumo, sąžiningumo, atsakomybės ir atsiskaitomybės, nepiktnaudžiavimo valdžia, pagarbos įstatymui ir kiekvieno žmogaus orumui, nešališkumo ir objektyvumo. Savo elgesiu atkursime pasitikėjimą Lietuvos politikais ir sieksime, kad moralios politikos nuostatų būtų laikomasi visose viešosiose instititucjose, įstaigose ir valstybei bei savivaldybėms priklausančiose įmonėse.

2. Tautos suverenumas ir išlikimo garantijos:

 • · nacionalinės teisės ir pamatinių Lietuvos Respublikos Konstitucijos principų viršenybės saugojimas: atkurta suvereni, nacionaliniais interesais pagrįsta politika ir jos atstovavimas Europos Sąjungoje, NATO, JT bei kitose tarptautinėse organizacijose;
 • · teritorinė Lietuvos gynyba , valstybės teritorinio vientisumo apsauga;
 • · Baltijos ir Šiaurės šalių regioninės – strateginės partnerystės plėtra;
 • · piliečių teisių ir pareigų darna, tiesioginės ir dalyvaujamosios demokratijos plėtra, referendumų iniciavimo realistiškų sąlygų nustatymas, „Nacionaliniai bendruomenių rūmai“ – parlamentinės valstybės santvarkos dalis;
 • · migracijos nacionalinė kontrolė, emigracijos priežasčių šalinimas, grįžtančiųjų Lietuvon rėmimo sistema;
 • · jaunų ir daugiavaikių šeimų rėmimas, motinystės prilyginimas valstybės tarnybai, šeimos institucijos, pagrįstos vyro ir moters santuoka, stiprinimas.
 • · žemės pardavimo užsieniečiams apribojimas (uždraudimas); valstybinio žemės fondo veiksmingas panaudojimas; nausėdijų kaimiškuose rajonuose skatinimas, nacionalinių amatų, namudinės ir smulkiosios gamybos juose plėtra, daugiafunkcinių kultūros centrų tinklas.


3. Nacionalinė kultūra – kaip tradicinių vertybių ir nuolatinio vyksmo bei atsinaujinančio kūrybinio proceso vienovė:

 • · nacionalinė kultūra ir tapatybė – pagrindinis nacionalinio saugumo rūpestis šiuolaikiniame pasaulyje;
 • · etnokultūrinio tęstinumo puoselėjimas ir šiuolaikinė kultūros paveldo raiška, ryšys su ugdymo sistema;
 • · lietuvių kalbos apsauga ir plėtotė šiuolaikinėje viešojoje erdvėje, nacionalinė knygų leidybos ir bibliotekų sistema;
 • · kultūros industrijos – pagrindinio tautos inovatyvumo šaltinio, Lietuvos žinomumo ir atpažįstamumo kūrimas.


4. Tautos švietimas – Valstybės pamatas ir ateities perspektyvos garantas:

 • · dorovinis, tautinis ir pilietinis ugdymas, mokytojų ir dėstytojų socialinio vaidmens didinimas;
 • · mokykla – kaimo gyvybė ir miesto galybė, patriotinis auklėjimas vietoje kosmopolitinio pilietiškumo diegimo;
 • · lietuvių kalba dėstomųjų dalykų plėtimas tautinių mažumų mokyklose, sudarant galimybes tautinės ir kultūrinės tapatybės išsaugojimui;
 • · aukštasis išsilavinimas nukreiptas į gebėjimų atnaujinimą ir visuomenės poreikių tenkinimą.


5. Socialinis saugumas ir solidarumas – Tautos santara:

 • · politikos tikslų ryšys su gyvenimo kokybės rodikliais, valstybės valdymo išlaidų susiejimas su ekonomikos būkle;
 • · socialinės bei geografinės atskirties mažinimas, minimalių socialinės gerovės standartų  bei  socialinio dialogo užtikrinimas;
 • · palankios jaunimo ir studentų įdarbinimo sąlygos ir naujų darbo vietų kūrimas, su realiu pragyvenimo minimumu susietas minimalus atlyginimas.


6. Teisingumas ir teisėtumas (piliečių saugumas Valstybėje):

 • · pasitikėjimo teisingumo ir teisėsaugos institucijomis atkūrimas, griežta įstatymo valdžia, nacionalinės teisės bazės stiprinimas nacionaliniams interesams garantuoti, esminė teisėsaugos institucijų reforma, tarėjų ir prisiekusiųjų teismai;
 • · viešojo administravimo veiksmingumas ir skaidrumas, griežta antikorupcinė politika;
 • · teisingų ir skaidrių rinkimų sistemos kūrimas.

7. Nacionalinio ūkio gyvybingumas ir finansai:

 • · nacionalinis ūkis ir valstybės rezervai, pajėgūs užtikrinti minimalias socialines garantijas šalyje, Nacionalinis investicinis bankas, bankas bei parama nacionalinei kooperatinei bankininkystei (patikimoms kredito unijoms); ekonominės plėtros skatinimas ir subalansuotas biudžetas, ekonominės infrastruktūros nacionalinis valdymas;
 • · nacionalinio kapitalo gamybinio pajėgumo palaikymo ir ekspansijos į pasaulio rinkas skatinimas, nacionalinės rinkos apsaugos programa, aplinką tausojančių ir plyno lauko investicijų skatinimas, nacionalinių aukštųjų technologijų kūrimas; smulkaus ir vidutinio verslo plėtra;
 • · ekonominės politikos susiejimas su išmatuojamais rezultatais, intervencinė valstybės politika, kuriant ekonomikos proveržio sritis;
 • · energetinės nepriklausomybės ir saugumo strategija;
 • · ūkininkų konkurencingumo palaikymas, alternatyvios žemės ūkio produkcijos gamybai veiklos kaime programa.

Programa

Tomo Bikelio trumpoji programa:

1. Privalo būti užtiktrinta Konstitucinė laisvė dalintis informacija ir idėjomis. Niekas neturi baudžiamas už dalinimąsi informacija internete: tiek keitimąsi failais, tiek už komentarus. Būtina panaikinti liūdnai pagarsėjusį Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį, dėl kurio daug pilietiškų interneto vartotojų yra netekę kompiuterių ir nubausti baudomis – už kurstymą turi būti baudžiama tik tada, kai kurstymo pasekoje yra įvykdomas realus nusikaltimas.

2. Savo vaikais nesirūpinačios tautos išnyksta. Privalome apsaugoti vaikus nuo lytinių iškrypėlių propagandos. „Du princus“ reklamuojančios ir panašios vaikų lytinę tapatybę trikdančios programos turi būti griežtai draudžiamos.

3. Jokios tautinės mažumos neturi gauti privilegijų diskriminuojant kitas. Būtina atšaukti “kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą” įstatymą, skatinantį antisemitizmą ir diskriminuojantį visas kitas Lietuvoje gyvenančias tautas. Tuo būdu sutaupytus 128 milijonus litų galima skirti naujų darželių ir mokyklų statybai.

4. Naujos Visagino atominės elektrinės statyba yra ekonomiškai pražūtinga ir turi būti atšaukta. Mūsų tikslas yra ne atominė elektrinė, o pigi elektros energija. Pigia elektros energija galime apsirūpinti nutiesę elektros jungtis į Švediją ir Lenkiją – jos kainuoja 10 kartų pigiau už naują atominę elektrinę, o importuojamos eletra būtų žymiai pigesnė už gaminamą VAE.

5. Vaistus galima atpiginti 3 kartus – tam tereikia, kad Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dirbtų Lietuvos piliečių, o ne farmacijos įmonių labui. Lietuvos vartotojai turi turėti teisę rinktis pigius „nefirminius“ vaistus, lygiai kaip JAV, Indijos ar kitų farmacininkų godumą suvaldžiusių šalių piliečiai.

6. Gyvenamojo būsto renovacija gali du kartus sumažinti šildymo išlaidas, todėl valstybė turi ją organizuoti neverčiant gyventojų imti paskolų, ir nekeliant šildymo kainos. Tuo pat metu turi būti griežtai kontroliuojamos šilumos tiekimo įmonės, draudžiant joms sumažėjusį šilumos poreikį kompensuoti vartotojams keliamų kainų sąskaita.

7. Turi būti nutrauktas partijų finansavimas iš biudžeto mokesčių mokėtojų sąskaita.  Vien šiemet sisteminės partijos pasidalino 15 milijonų mūsų visų pinigų, papildomai susiteikusios sau teisę netaikyti viešųjų pirkimų įstatymo. Šias lėšas buvo galima išleisti visuomenės labui, o koaliciją “Už Lietuvą Lietuvoje” sudarančių partijų pavyzdys rodo, kad partijos gali išsilaikyti ir iš nario mokesčio.

Saturday the 21st. © 2017 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt